Про книжку

Історія знає небагатьох промисловців, які могли б позмагатися із невпинним драйвом Ілона Маска та його винахідливою візією. Сучасна суміш Томаса Едисона, Генрі Форда, Говарда Х’юза та Стіва Джобса, Ілон Маск – людина, без якої не було би компаній PayPal, Tesla Motors, SpaceX і SolarCity, кожна з яких запускала ударну хвилю, яку відчули скрізь в американському бізнесі та промисловості. Більше, ніж будь-хто з керівників компаній у наш час, Маск присвятив свою енергію та власні чималі статки винайденню майбутнього, захопливого та неосяжного, мов науково-фантастичний сюжет.

У цій жвавій, допитливій розповіді знаний у світі технологій журналіст Ешлі Венс пропонує безпрецедентний погляд на гідний подиву життєвий шлях найбільшого відчайдуха Кремнієвої долини. Написана з ексклюзивним доступом до Маска, його сім’ї та друзів, ця книжка відстежує його долю від непростого дитинства в Південній Африці – аж до сходження на вершини глобального бізнесу. Венс провів понад 50 годин у розмовах з Маском та проінтерв’ював майже триста осіб, щоб розповісти бурхливу історію Маскових компаній, які змінили світ, а також показати нам неоднозначного чоловіка, який вдихнув нове життя в американську промисловість і поклав початок інноваціям нового рівня, наживши дорогою чимало ворогів.

1992 року Ілон Маск, тоді ще несамовито енергійний імміґрант, приїхав до Сполучених Штатів, прагнучи реалізувати свої найбожевільніші мрії. Відтоді Маскове життя було схоже на американські гірки: прикрі розчарування йшли поруч із грандіозними успіхами. Пішовши з компанії PayPal не зі своєї волі, подолавши небезпечне для життя захворювання на малярію, переживши смерть маленького сина, Маск залишив Кремнієву долину й переїхав до Лос-Анджелеса. На подив і збентеження друзів, він провів наступні кілька років, витрачаючи увесь свій капітал на ракети та електромобілі. Але якщо від того часу перестрибнути уперед, до 2012 року, ми станемо свідками одного з найбільших відроджень в історії бізнесу: Tesla, SpaceX та SolarCity досягли нечуваних успіхів, а власні статки Маска перетнули позначку у п’ять мільярдів доларів.

У часи, коли багато американських компаній більше зацікавлені здобути легкі гроші, ніж сміливо йти на ризики у сфері нових технологій, Маск вирізняється на їхньому тлі як єдиний підприємець, динаміки та візії якого вистачає одразу на три галузі, де він не тільки дає собі раду, а й здійснює революцію. Венс бачить в успіхові Маска ознаки повернення до тієї амбітності та винахідливості, які свого часу зробили Америку економічною та інтелектуальною потугою. «Ілон Маск» – блискуче проникливе дослідження того, що Маскова карʼєра означає для технологічної індустрії, яка переживає драматичні зміни. Ця книжка дає нам відчути, яким неймовірним може стати наступне століття.

Про автора

Ешлі Венс

Ешлі Венс — один із найвидатніших сучасних авторів, які пишуть про технології. Після кількох років висвітлення новин Кремнієвої долини та технологічної галузі для «New York Times» Венс перейшов працювати в «Bloomberg Businessweek», де опублікував десятки матеріалів та репортажів на теми якнайширшого спектра: від кібершпіонажу до розшифровування ДНК і дослідження космосу.

Цитати

Ілон Маск – чоловік за серцем моїм: ризикований і безбоязний перед лицем невдач, бо ним керує незмінна мета – дати людству світле майбутнє. У цій блискучій біографії Ешлі Венс зміг передати видатну життєву історію Маска та його нестримний дух.

face

Річард Бренсон

Засновник Virgin Group

Після Стіва Джобса Ілон Маск більше за будь-якого іншого підприємця задає планку можливого в технологіях. Нам пощастило мати в особі Ілона свого справжнього Тоні Старка, і саме в цій книжці ми вперше знайомимося з його історією, такою живою та насиченою.

face

Марк Андріссен

Венчурний капіталіст та один із творців сучасного інтернету

Ешлі Венс без прикрас і в деталях дає нам поглянути на людину, яка раз у раз починала з програшної позиції – і перемагала, кидаючи виклики застарілому мисленню та змінюючи світ. Я не вірю, що хоч хтось, прочитавши цю книжку, не відчує натхнення на амбітніші цілі.

face

Тоні Фаделл

Творець iPod та iPhone, генеральний директор Nest Labs

Ілон Маск – один із найвидатніших підприємницьких умів нашого часу. Те, як у цій людині поєднуються визначний інтелект, невідступне прагнення йти вперед та непохитна віра у свої сміливі ідеї, дає всьому суспільству шанс виграти від його зусиль. Книжка «Ілон Маск» – це живий безпосередній погляд за лаштунки створення Tesla, SpaceX та SolarCity, а також на те, як Ілон працює над утіленням своїх мрій. Він є унікальною особистістю, яка змінює світ, і книжка Ешлі Венса є захопливою розповіддю про те, як Ілонові революційні ідеї зароджувалися, втілювалися, а тепер досягають розквіту

face

Джон Крейґ Вентер

Біолог, який першим розшифрував геном людини і створив синтетичний живий організм

Відгуки і рецензії